Najlepsze sportowe apki na lockdown

Sport
lepungent
Najlepsze sportowe apki na lockdown
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia koronawirusa spowodowała zamknięcie wszystkich siłowni i klubów fitness. Sprawdź, jakie aplikacje pozwolą Ci wrócić szybko do formy. 

Mimo że lockdown trwa już blisko rok, to dopiero teraz na horyzoncie pojawia się nadzieja związana ze szczepionką i luzowaniem obostrzeń. Każdy, kto przed pandemią ćwiczył regularnie, być może w stosunkowo niedługim czasie będzie mógł wrócić do treningu siłowego, full-body workout’u, czy relaksującej jogi w swoim ulubionym klubie. Jednak zanim tak się stanie minie jeszcze parę miesięcy, dlatego już teraz warto zacząć ćwiczyć i przypomnieć organizmowi, na czym polega dobry, zdrowy wysiłek.

Filmiki z YouTube’a to nie wszystko – warto zaopatrzyć się w aplikację, która będzie śledziła Twoje postępy, podpowie jakie ćwiczenia wykonać w następnej kolejności i poinformuje, ile kalorii spaliłeś podczas danej sesji treningowej.

Freeletics – fitness i odżywianie

Freeletics to aplikacja, która zebrała już rzeszę fanów na całym świecie. Potrafi ona stworzyć indywidualny plan treningowy dla swojego użytkownika, w zależności od jego aktualnej kondycji fizycznej i celów, jakie sobie postawił.

Aplikacja posiada szeroką bibliotekę instruktażowych materiałów wideo, które pomagają w ćwiczeniach bez specjalistycznego sprzętu. Wystarczy własna masa ciała, bez dodatkowych hantli czy innego wyposażenia domowej siłowni.

Bezpłatna wersja Freeletics zapewnia dostęp do wielu ćwiczeń dla różnych grup mięśni i będzie wystarczająca dla przeciętnego użytkownika. Wersja premium zapewnia więcej intensywnych treningów, motywację dźwiękową, plany odżywiania i inne dodatkowe funkcje. 

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość opłacania poszczególnych modułów aplikacji, bez konieczności wykupywania pełnego pakietu, jeśli interesuje Cię na przykład wyłącznie indywidualny plan odżywiania. Aplikacja obejmuje programy związane ze zwiększeniem siły, wytrzymałości, budową mięśni, utratą tkanki tłuszczowej czy HIIT. 

Nike Training Club – ogromna liczba opcji

Aplikacja Nike jest idealna do ćwiczeń w domu. Jej bazę stanowi ponad 200 treningów, każdy trwający od 15 do 60 minut. Wszystkie ruchy prezentowane są przez trenerów w profesjonalnych sesjach wideo. Użytkownik może wybierać spośród szeregu programów tematycznych: od poprawiających wytrzymałość, przez te zwiększające elastyczność ciała, aż po ćwiczenia wzmacniające siłę.

Nike Training Club może pomagać także w uprawianiu jogi. Filmy oferowane przez aplikację można łatwo strumieniować na duży telewizor w salonie. Dzięki różnym planom treningowym łatwo zaplanować także poszczególne tygodnie bez żadnych dodatkowych czynności. Jeśli chcesz, aplikacja może też przypominać Ci o kolejnych ćwiczeniach dzięki powiadomieniom w Twoim smartfonie.

Nike Training Club będzie świetnym rozwiązaniem dla amatorów i zawodowców, a do tego jest zupełnie darmowa. Poza standardowymi zestawami ćwiczeń oferuje dodatkowe programy takie jak taniec, fitness, poprawa szybkości czy redukcja stresu.

Down Dog Yoga – medytacja i joga dla zaawansowanych

Jeśli wolisz spokojne ćwiczenia związane z jogą i medytacją zamiast intensywnych serii siłowych, po których pot leje się z czoła, to ta aplikacja jest dla Ciebie.

Down Dog Yoga została stworzona specjalnie dla osób, dla których dyscyplina duchowa ma iść w parze z odpowiednim treningiem ciała. Zawiera ponad 60 tysięcy różnych pozycji, dlatego zupełnie początkujący jak i doświadczeni jogini znajdą tutaj z pewnością coś dla siebie. Możesz wybierać spośród stylów Vinyasa, Hatha, jogi Yin, ashtangi czy jogi na krześle. 

System proponowanych pozycji dostosowuje się do indywidualnych ustawień użytkownika – dzięki temu możesz ustawić czas, jakim dysponujesz, poziom zaawansowania, stopień skupienia, a także głos i muzykę towarzyszącą. 

Aplikacja jest wciąż rozwijana i regularnie otrzymuje aktualizacje. Obecnie posiada także tryby dla kobiet w ciąży, ćwiczenia HIIT, a także program ćwiczeń inspirowany baletem wzmacniający uda, pośladki, a także mięśnie głębokie. Aplikacja przewiduje trzy testowe miesiące bez opłat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy sztuka uliczna to nowa forma ekspresji kulturalnej?
/
Czy sztuka uliczna to nowa forma ekspresji kulturalnej?
Odkryj jak uliczne murale i grafiki wpływają na percepcję kultury, przekształcając publiczną przestrzeń w galerię sztuki.
Polecamy