Zaawansowane gadżety monitorujące pracę serca i innych organów sportowca

Sport
lepungent
Zaawansowane gadżety monitorujące pracę serca i innych organów sportowca
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Niezależnie od tego, czy jest się profesjonalnym sportowcem, czy też amatorem, który kocha aktywność fizyczną. Obecnie na rynku można znaleźć wiele urządzeń, które monitorują pracę serca oraz innych organów. Dzięki temu można zwiększyć swoją wydajność, a także zadbać o zdrowie podczas wysiłku fizycznego.  

Gadżety monitorujące, które są przydatne podczas treningu 

Obecnie gadżety sportowe są podstawowym wyposażeniem każdego, kto kocha wysiłek fizyczny. Akcesoria te umożliwiają monitorowanie wielu parametrów, takich jak: liczba spalonych kalorii, przebyty dystans, czas treningu czy wysokość tętna. Ostatni wskaźnik może być kluczowy dla osiągnięcia najlepszych wyników podczas przeróżnych aktywności. Monitory pracy serca mierzą m.in. tętno maksymalne, tętno docelowe czy tętno spoczynkowe. Dzięki monitorom możemy sprawdzić, w jaki sposób na wysiłek reaguje nasze ciało, a także jak ćwiczyć, aby nie wycieńczyć organizmu. Sprawdź, w jakie urządzenia warto zainwestować.

Smartwatch

Smartwatch jest urządzeniem przeznaczonym dla każdego miłośnika sportu. Umożliwia on mierzenie wielu parametrów ciała, w tym pracy serca czy nawet snu. Należy pamiętać o tym, że regeneracja jest ważną częścią treningów. Optymalny sen to gwarancja lepszych wyników podczas wykonywania aktywności fizycznych. Urządzenia te są w stanie zmierzyć również ciśnienie krwi, a także wyposażone są w pulsoksymetr.

cdn.x-kom.pl

Smartband

Szukając odpowiedniego smartbanda, można spotkać się z nazwą taką jak opaska sportowa lub opaska fitness. Jest to urządzenie elektroniczne służące do monitorowania aktywności fizycznej jej posiadacza. Oprócz rejestrowania pracy serca, sprzęt ten przypominania o braku aktywności fizycznej, gdy minęło dużo czasu od ostatnich ćwiczeń.

Pas HRM

Pas HRM śledzi tętno podczas takich aktywności jak: bieganie, pływanie i wiele innych. Urządzenie monitoruje codzienną aktywność oraz spalane kalorie, tętno oraz czas poświęcony na trening przez cały dzień. Urządzenie to składa się z dwóch elementów – pasa na klatkę piersiową oraz odbiornika znajdującego się na nadgarstku. Wyświetlacz znajdujący się na nadgarstku pokazuje użytkownikowi jego parametry. 

Pas umożliwia dokładniejszy pomiar, jest szczególnie polecany osobom bardziej zaawansowanym, które trenują już jakiś czas. Jeśli wybierasz się na triathlon, pas HRM będzie doskonałym gadżetem-asystentem. Na rozwiązanie, jakim jest pas, mogą uskarżać się kobiety ze względu na ich anatomię, jednak należy mieć na uwadze, że jest on zakładany wyłącznie podczas treningu po czym można go zdjąć.

Pas łączy się z opaską za pomocą Bluetooth, są dostępne również modele wykorzystujące technologię ANT+, która jest energooszczędna. W obu przypadkach należy pamiętać o niezbędnym ładowaniu baterii.

Optyczny sensor tętna na ramieniu

Ciekawą propozycją i jednocześnie alternatywą dla smartwatchy, smartbandów oraz pasa HRM, jest optyczny sensor tętna. Może mieć on formę opaski bez wyświetlacza. Zazwyczaj jest umieszczany na przedramieniu bądź ramieniu. Optyczny sensor tętna na ramieniu działa podobnie jak pas HRM. Pomoże on ocenić wydolność, wkładany w ćwiczenia wysiłek oraz nasze postępy. Należy zauważyć, że może być używany jako samodzielne urządzenie treningowe, jednak istnieje możliwość jego połączenia z aplikacją na smartfon lub smartwatchem.

Zdj. główne: Daniel Haaf/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak odpowiednio nagradzać swojego konia – przegląd zdrowych przysmaków
/
Jak odpowiednio nagradzać swojego konia – przegląd zdrowych przysmaków
Dowiedz się, jak skutecznie i zdrowo nagradzać swojego konia, rozważając różne rodzaje przysmaków. Poradnik dla pasjonatów jeździectwa i miłośników koni.
Polecamy